SU KUYUSU

Afrika ve Asya’da susuzluk çeken, suya ulaşmak için kilometrelerce yol kat eden insanları Suya kavuşturabilir, onları mutluluk ile buluşturabilirsiniz. Temiz suya ulaşamamaları sebebiyle birçok zorluk çeken ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürmek için, onlara Umut olabilir hayır dualarında yer alabilirsiniz.

Su Kuyusu

Su, yaşam kaynağımız en temel ihtiyacımız. Bazen bir şeylerin değerini anlayabilmek için hayatımızdan bir anda eksilmesi gerekir. Dünya üzerinde yaşadığımız bölgenin bize verdiği en büyük şanslardan bir tanesi sadece su ihtiyacımızı istediğimiz anda karşılayabilmek. İnsanın temel ihtiyacı olan su tüketimi ve yemek yeme konusunda tekrardan ne kadar şanslı olduğunuzu düşünün. Düşünün ki belki ayda bir kesilen su bile o günlük temel ihtiyaçlarımızda kısıtlanmaya sebep oluyor. Peki ya suyun hayatımızda olmadığını, olsa bile zor şartlar altında kısıtlı bir şekilde tüketmek zorunda kaldığımızı bir dakikalığına düşünelim. Neler olurdu? Güne su ile yüzümüzü yıkayarak başlayıp sonrasında güne dinç bir şekilde devam edebilmek adına bir bardak su içerek devam edip gün sonunda tüm yorgunluğumuzu atmak adına güzel bir duş ile günü kapatırız. Bu saydıklarımız sadece birkaç temel ihtiyacımıza suyun aracı olması. Daha sayamadığımız günlük rutinimizde daima önem teşkil eden su, en temel kaynağımızdır. Yaşadığımız coğrafya bizim en temel ihtiyaçlarımız konusunda bizi şanslı kılmaktadır. Bazen değerinin farkında bile olmadığımız şeyler diğer coğrafyalarda yaşayan insanların en büyük sınavı.

Su Kuyusu Bağışları

Bu zamana kadar  bağışçıların  katılımı ile binlerce su kuyusu açılmış ve Afrika ve Asya’daki su sorunu bir nebzede olsa birçok bölgede çözüme ulaştırılmıştır. Bu bölgelerde yaşayan milyonlarca insan su ihtiyacını pis su birikintilerinden karşılıyor. Milyonlarca insanın suya kavuşması için kilometrelerce yol yürümesi gerekiyor. Ve sonunda ise bir çok hastalığa sebep olan hiçbir şekilde hijyenik olmayan suları içmek zorunda kalan milyonlarca insan ya kalıtsal hastalıklarla mücadele ediyor ya da hayatlarını kaybediyor. Su kuyusu bağışlarına katkıda bulunmanız binlerce dua almanıza yeterli bir sebep. Afrika ve Asya’da suya kavuşma hayaliyle yaşayan kardeşlerimiz için siz de bir katkıda bulunup su kuyusu bağışında bulunabilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu bağış  belki küçük bir gülümseme ile belki minik bir elin duası ile teşekküre sebebiyet verecek. Susuzluğa çare olmak sizi büyük bir huzura kavuşturacaktır. Biz Allah’ın bize verdiği sabır ve kudret ile Afrika ve Asya bölgesinde yaşayan kardeşlerimiz için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Sizlerin bağışları ile her gün bir önceki günden daha büyük umut ile güne başlayacağız. Büyük küçük demeden yaptığınız bağışlar bizleri hedefe bir adım daha yaklaştıracak ve sizinle başaracağız. Bu başarı hepimizi mutlu edecek yarınlara taşıyacak. Sebebi her ne olursa olsun yapılan bir iyilik sizi kötülüklerden uzak tutar. Bu iyliğiniz ise belki de hem sizin hem de insanlık adına yaptığınız en büyük sevap. Ve siz bu iyiliğiniz ile hem o bölgede yaşayan minicik ellere hem de kendi geleceğiniz için kendi yaşadığınız Dünya’ya en büyük katkınız.

Su Kuyusu Bağış Süreci Nasıl İşliyor?

 İklimlerin değişiklik göstermesi küresel ısınma sebebiyle suya en çok ihtiyaç duyan bölge Afrika bölgesidir. Su kuyusu olmayan Afrika ve Asya bölgesinde yaşayan kardeşlerimiz gün içerisindeki su ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına saatlerce yol yürüyerek su taşıyorlar. Ve öyle düşündüğünüz bizim her gün tükettiğimiz gibi temiz su beklemiyor onları. Saatlerce kilometrelerce yol yürüyüp bir de temiz su ile karşı karşıya kalmıyorlar maalesef. Bu sebepten bu bölgeler de su kuyusu açmak çok önemli bir durumdur. Öncelikle ekiplerimiz en çok su ihtiyacı olan bölgeleri tespit ediyor ve bu bölgeleri sizinle paylaşıyor. Siz isterseniz tek başınıza isterseniz aileniz ya da akrabalarınızla isterseniz bizim fonumuza katkıda bulunan diğer kardeşlerimizle birlikte web sitemiz üzerinden bağışta bulunuyorsunuz. Bağışta bulunduğunuz su kuyusuna isterseniz kendi isminizi isterseniz birinin ismini verebilirsiniz. Bağışta bulunduğunuz su kuyusu dualar eşliğinde açılıyor ve sizde bu güzel görüntüye web sitemiz üzerinden dahil olabiliyorsunuz.

Su Kuyusu Açtırma Bedeli Nedir?

 Afrika ve Asya bölgesinde pis su tüketilmesi sebebiyle her 10 çocuktan 1 tanesi ölüyor. Buna dur diyebilmek adına sizlerin katkısı çok önemli. Bazen bir iyilik yapmak istediğimiz zaman sadece benim  vereceğim birkaç lira ile ne değişecek diye düşünürüz. Ama şunu unutmamalıyız ki el birliği ile üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbirşey yok. Bir elin nesi var iki elin sesi var diyerek ellerimizi birleştirip el birliği ile yardım elini uzatıyor ve su kuyusu açıyoruz. Temiz bir su temiz bir gelecek demek. Temiz bir gelecek hastalıksız geçen yıllar demek. Kimse kimsesiz kalmasın diye annelerin çocukları ölmesin çocukların anneleri ölmesin diye hep beraber bugün bir su kuyusu daha açalım.

Su kuyusu açtırma bedeli bölgelere göre farklılık göstermektedir. Bunun sebebi ise zeminin jeolojik yapısı, derinliği kullanılan malzemenin güneşe maruz kalmasından kaynaklı dayanıklılık oranı vs gibi sebeplerden dolayı fiyatlar değişmektedir.

Tek başınıza yapamıyorsanız  ortak havuzda hep beraber buluşalım ve su kuyularını açarak Dünya’nın daha güzel yaşanabilir bir yer olması için ilk adımı beraber atalım.

Su Kuyusu Çalışmaları Ne Zaman Biter?

Su kuyusu açma çalışmaları 3 ay ve 7 ay arasında değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi bölgedeki iklim koşulları yaşanabilecek doğal afet durumlarına göre farklılık gösterebilir. Su kuyusu açıldıktan sonra bir ekip görevlendirilir ve herhangi bir arıza durumunda ekiplerimiz su kuyusuna müdahale ederler. En az 50 m derinlikte sondaj makineleri ile çalışma yapan ekiplerimiz temiz su çıkarabilmek adına  170 m derinliğe kadar ulaşmaktadır. Afrika ve Asya bölgesinde yaşayan kardeşlerimize temiz su getirebilmek adına tüm titizliğiyle çalışan ekiplerimiz can ile baş ile mücadele veriyorlar. Su kuyularının ömrü minumum 10 yıldır. Bu süre bu bölgede yaşayan insanların hayatını idame ettirebilmeleri için bile kafi durumdadır. Su kuyusu açıldıktan sonra ise bir masum gülümseme ile uğurlanan ekiplerimiz hayattaki en büyük hazineye kavuşuyorlar. Bu masum gülüşlere katkıda bulunabilmek için biliyoruz ki sizde belki saatlerce emek ettiğiniz, binbir sıkıntı ile kazandığınız aslında maddi değil manevi değeri çok daha fazla olan birikimlerinizi bizim aracılığımızla Afrika ve Asya bölgesinde bulunan kardeşlerimiz ile paylaşıyorsunuz. Bu sorumluluk bilinci ile hareket ederek en kısa süre içerisinde su kuyusu çalışmalarını tamamlayıp kullanıma hazır hale getiriyoruz.

 Suya Uzanan El 

Bugün sizin yardımınız ve katkınız ile yaklaşık olarak 350 kişi suya kavuşmuştur. Bugün açmış olduğumuz su kuyusuna katkıda bulunarak güzel dualar eşliğinde isminizin anılmasına sebep oldunuz. Sizlerin eli bizim elimiz ile buluştuğunda güzel bir Dünya için, mutlu yarınlar için, sevgi dolu bakan gözler için canımızı ortaya koyarak çalışmalarımıza hız katıyor ve sizlerin desteğini yüreğimizde hissediyoruz. Siz en temel ihtiyacımız olan suya kolaylıkla kavuşabildiğiniz ortamda bizimle tanışmak için buradaysanız bunun bir sebebi var demektir. Başımıza gelmeden anlayamayız bazı yoksunlukları. Ama siz anladınız ve siz empati kurdunuz ki buradasınız. Şimdi el ele verip bir yuvayı mutlu etme zamanı. Biz bugüne kadar yüzlerce su kuyusu açarak yaşadığımız gezegeni daha da yaşanabilir kılmak için çok çalıştık. Yaşadığımız coğrafya bizim kaderimiz. Biz şanslıyız. Bizim şansımızı diğer kardeşlerimizin de yaşayabilmesi için çalışmalarımıza hız kazandırabilmek adına sizlerin desteği bizim için çok önemli. Her zaman sizinle birlikte el ele verip başarmaktan mutluluk duyduk ve duyacağız.