Hakkımızda

Hakkımızda

Vakfımız bizleri yoktan var eden Allah’a adanış vakfıdır. Müslümanların ortak dini olan İslam dini, canımızın ve malımızın her daim Allah’a ait olduğu ve ona adanışımızın bir sembolüdür. Her müslüman bireyin, bunun da ötesinde her insanın, varolan diğer tüm müslüman mü’minlerden diğer insanlardan ve Allah tarafından yaratılmış olan tüm şeylerden sorumlu hissetmesi ile bir araya gelmiştir. Amacımız insanlığın ana amacı olan sevgidir, şefkattir, insanların hayırlarının bir araya gelişidir. Mü’min kardeşlerimizin gösterdiği hayır yarışıdır. İnsanların bir araya gelip şükretmesidir. Rabbimizin tüm müslüman insanlara karşı vermiş olduğu bu hayata karşılık gösterdiği bir şükür sembolüdür. Vakıf şükreden müslüman kardeşlerimizin bir araya geldiği sivil toplum kuruluşuna verilen isimdir.

Merhamet, şefkat ve sevginin bir araya gelmesi ile tezahür edilmesi sayesinde doğup büyüyen vakıf müessesesi,  herhangi bir çıkar gözetmeksizin, insanların gönlünde bir taht kurmayı hedeflemekteyiz. Yardıma muhtaç insanlara yardımı esas kılıp, temelinde yapılmak istenen şey gönül almaktayız. Vakfımız adeta hayır dağıtma merkezi olarak tüm ihtiyaç sahiplerine zaman mekân gözetmeksizin ihtiyaçları olan her şeyi temin etmeyi sağlayarak aynı zamanda ihtiyaç sahiplerinin manevi duygularını da oluşturmaya çalışarak gönüllere dokunmayı amaç edinmektedir.

Misyonumuz

Vâkıfımız, kurulmuş olduğu günden beri yeryüzündeki tüm mazlum ve mağdur Müslümanların yardımına koşmayı kendi sorumluluğuna ait hedefler olarak görmüştür. Vakıf olarak misyonumuz gücümüzün yettiği kadarıyla yardıma ihtiyacı olan insanlara yuva kurmalarında yardımcı olmak, garip ve yoksullara barınacak yer sağlamak, öksüz ve yetim kardeşlerimize sıcak bir yuva olmayı hedeflemekteyiz. Kurulmuş olan bu müessesede, zor durumda olan insanlara yardım ve derdi olan kardeşlerimize merhem olmuş, bu memlekette yetişmiş olan tüm kardeşlerimize yardım edebilmek için kollarını açmıştır ve açmayada devam edecek. Vakfı, hayırlara vesile olmak için tüm insanlara yardım merkezi haline gelmiştir. Elini uzatan her gence, yardıma muhtaç olan her insana, bize kucak açan her kardeşimize adım atmayı amaç edinmekteyiz.

Bu memlekette hayırlara vesile olmak için derya sahibi yardım sever insanlar var, diğer bir yanda ise yarı yolda kalmış, yardıma muhtaç yüzlerce insan bulunmakta. Vakfımız, işte bu iki perdeyi bir araya getirmeyi hedef edinip ortak bir noktada buluşturarak yardım sever Allah sevdalısı dostlarımız ile yardımlarına devam etmeyi sürdürmektedir.

Vizyonumuz

Vakfımızın bu güne kadar gelme noktasında ki en büyük sermayesi, şüphesiz siz Mü’min kardeşlerimizin sevgi ve şefkatli gönüllerinin bir araya gelmesinden kaynaklanmaktadır. Vakfımız genel anlamda, vakıf olarak tüm insanlara karşı herhangi bir ayrım gözetmeden hayır sahiplerinin duası ve yardımları ile bir araya gelmiş bir hizmet anlayışıyla yolumuza devam etmekteyiz. Vakfımız Allah sevdalısı, kul anlayışı ile yetişmiş, samimi ve fedakâr gönüllerin emek ve sermayelerine sahip olmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Amacımız bizden önce gelen insanların, bizlere sunmuş olduğu irfan ve ilimi aynı doğrultuda bizden sonraki nesillere de aktarabilmektir. Vakfımız bu yolda ilerlemek isteyen tüm Müslüman kardeşlerimizin bir araya geldiği kardeşlerimiz ile yardıma muhtaç insanların ve bu insanların hayır dualarının bir araya geldiği, yardım severler ile zor durumda olanın buluştuğu bir noktadır.

En öneli sermayemiz yapmış olduğumuz yardımların yanı sıra gönüllere de dokunabilmektir. Bu anlamda vakfımızda çok sayıda fedakâr gönüllü ve samimi insanlar. En önemli vizyonumuz yapmış olduğumuz yardımlarımızın yanı sıra geçmişimizden kopmadan geleceği yakalamak olmuştur. Büyüklerimizin yaptığı gibi Allah’ın rızasını hedef edinerek insanların sadece dünyasına değil aynı zamanda da ahretine katkıda bulunarak tüm insanlığa hizmet etmektir.